Skėtis – puiki apsauga nuo lietaus, taip jis dažniausiai matomas šiais laikais, tačiau, jau prieš 4000 m. sukurti skėčiai, pirmiausia buvo skirti apsisaugoti nuo saulės spindulių. Dabar, kai jau birželio mėnesį sulaukėme daugiau karščio ir saulės nei galėjome tikėtis, tikrai vilioja mintis turėti savo asmeninį pavėsį, kad ir kur beeitum. Ar verta naudoti skėtį nuo saulės? Kaip išsirinkti tinkamą?

SPALVA

Nors visi skėčiai daugiau ar mažiau apsaugos nuo saulės, norint maksimalios apsaugos verta rinktis klasikinį – juodą. Tyrimų duomenimis juodas skėtis sugeria bent 90% saulės spindulių, juk juoda sugeria ir daugiausia karščio, todėl suteikia efektyviausią apsaugą odai. Žinoma, vasarą norisi daugiau spalvų, tad norint ir efektyvios apsaugos, ir stilingo aksesuaro galima rinktis ir spalvingą skėtį, svarbiausia visad naudoti ir kitą apsaugą – kremą nuo saulės.

Atsargiau reikėtų rinktis žalią ir mėlyną spalvas: net ir puikiai įdegusi oda, dėl per gaubto audinį krintančios šviesos, gali įgauti ne itin malonų atspalvį.

KONSTRUKCIJA

Pačiais patikimiausiais ir patvariausiais laikomi nesulankstomi mechaniniai skėčiai. Jie suteikia solidumo ir, net neišskleisti, gali būti puikiais aksesuarais. Žinoma, sulankstomi skėčiai patogesnis pasirinkimas. Jie užima gerokai mažiau vietos – galima tiesiog įsimesti į rankinę ir be rūpesčių keliauti saulėtą ar lietingą dieną.

Norint išvengti netikėtumų, prieš perkant skėtį verta atlikti kokybės testą:

  • kelis kartus išskleisti ir suskleisti skėtį – įsitikinti, kad mechanizmas veikia nepriekaištingai.
  • patikrinti gaubto audinį: jis neturėtų būti per stipriai įtemptas ir pernelyg laisvai kabėti.
  • pakėlus skėtį ir prieš šviesą siūlėse neturėtų matytis skylučių.
  • patartina išbandyti rankeną: ar ji gerai įtvirtinta, patogi laikyti rankoje, neslysta.

Skėtis – apsauga nuo kenksmingų UV saulės spindulių ir stilingas aksesuaras. Belieka tik išsirinkti sau tinkamiausią, o galbūt kelis: klasikinį nesulankstomą, kuris puikiai papuoš įvairiomis progomis ir nedidelį sulankstomą, kuris taps patikimu bendrakeleiviu kiekvieną kart išėjus iš namų, nesvarbu – šviečia saulė, ar lyja lietus.