Artėja dar viena rugsėjo pirmoji, o kartu su ja ir pasiruošimas naujiems mokslo metams, kuris neretai būna kupinas streso vaikams ir tėvams. Kuprinės pirkimas, iš pirmo žvilgsnio, gali pasirodyti labai paprasta užduotis – svarbiausia, kad būtų graži, patogi ir patiktų būsimam šeimininkui. Tačiau tėvai turėtų padėti išsirinkti kuprinę, kuri ne vien patiks vaikui, tačiau atitiks ir Lietuvoje nustatytas higienos normas bei rekomendacijas.

Taigi, kokie svarbiausi kriterijai, renkantis vaikišką kuprinę?

Vienas iš svarbiausių kriterijų, renkantis kuprinę – svoris. Pagal nustatytus reikalavimus, tuščia pradinių klasių moksleivio kuprinė turėtų sverti ne daugiau 700 gramų, o vyresniųjų klasių moksleivio ne daugiau 1000 gramų. Optimalus ir rekomenduotinas pilnos kuprinės svoris neturėtų viršyti 15% moksleivio kūno masės. Neretai moksleiviai, ypač pradinių klasių, mėgsta į kuprinę susidėti daugiau vadovėlių nei reikia, todėl didėja kuprinės svoris, o pasekmės gali būti nemalonios – netaisyklinga laikysena, pavargusi vaiko nugara. Vis dažniau prekyboje atsiranda vaikiškų kuprinių su papildomais priedais – kojelės, kurios leidžia neišpurvinti kuprinės dugno, vandeniui nepralaidus dugnas ar ištraukiamos rankenos. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai palengvins mokinio kasdienybę, tačiau tokie priedai prideda papildomo svorio kuprinei, todėl pradinių klasių moksleiviams tokios kuprinės nerekomenduojamos.

Taip pat, atkreipkite dėmesį į kuprines diržus. Specialistai rekomenduoja rinktis kuprines su plačiais, reguliuojamais ir paminkštintais diržais, kurie neapsunkins mokinio pečių ir suteiks patogumo jausmą, keliaujant į mokyklą. Nešiojant kuprinę, būtina abu diržus užsidėti ant pečių, o kuprinės apačia neturi būti žemiau vaiko juosmens.

Dar vienas svarbus kriterijus, renkantis vaikišką kuprinę yra jos vidus. Geriausia rinktis tokią kuprinę, kuri turi daugiau nei vieną skyrių, tokiu būdu bus galima efektyviai ir tolygiai paskirstyti kuprinės turinio svorį. Natūralu, kad mažieji nori ryškių, superherojais ar animacinių filmukų veikėjais papuoštų kuprinių, tačiau tėvai turėtų prisiminti, kad pati geriausia puošmena yra puiki vaiko sveikata ir taisyklinga laikysena. Paaiškinkite, pasitarkite ir priimkite geriausią sprendimą, nes kuprinė yra svarbiausia kiekvieno vaiko bendrakeleivė!

Dalinamės trumpa atmintine, kuri padės išsirinkti geriausią vaikišką kuprinę:

  1. Atšvaitai – svarbiausias kuprinės aksesuaras.
  2. Rekomenduojamas tuščios kuprinės svoris yra 700-1000 gramų.
  3. Rekomenduojamas pilnos kuprinės svoris neturėtų viršyti 15% mokinio kūno masės.
  4. Nešamos kuprinės apačia neturėtų būtų žemiau juosmens.
  5. Patys sunkiausi daiktai, turėtų būti dedami į kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros.
  6. Daiktai kuprinėje turėtų būtų sudėti tvarkingai, kad neslidinėtų.
  7. Vertėtų kasdien peržiūrėti kuprinės turinį ir susidėti tik tai dienai skirtas mokymosi priemones.

Ieškokite kriterijų atitinkančių kuprinių čia bit.ly/kuprine_mokiniui, o jei neradote patinkančio varianto – apsilankykite mūsų fizinėse parduotuvėse.