Turbūt sutiksite, kad planuojant kelionę, nesvarbu, keliaujate darbo reikalais ar atostogauti, mąstote ne tik apie tai, kokių daiktų jums gali prireikti, bet ir kur reiks patogiai juos sudėti. Išsirinkti tinkamą lagaminą, kai pasiūla tokia didelė, sudėtinga užduotis, todėl dalinamės patarimais, kurie palengvins šį procesą ir rezultatas bus džiuginantis – turėsite visus lūkesčius pateisinantį pirkinį.
Prieš renkantis lagaminą, pirmiausia, reikėtų atsakyti sau į klausimus – ar dažnai ir kokiais tikslais dažniausiai keliaujate, nes nuo to priklauso ne tik lagamino dydis ar medžiaga, bet ir kaina.

Rankinio bagažo tipo lagaminus geriausia rinktis kuo lengvesnius, kad oro linijų taikomus bagažo svorio apribojimus galėtumėte išnaudoti savo daiktams. Rekomenduotina, kad lagaminas būtų medžiaginis, turintis daug skyrių, nes tokie lagaminai kur kas praktiškesni, keliaujant tik su rankiniu bagažu, nei iš kietos medžiagos pagaminti lagaminai su vienu pagrindiniu skyriumi ir keliomis vidinėmis kišenėmis.

Perkant lagaminą, atkreipkite dėmesį ir į tai, kiek ir kokius ratukus jis turi. Iš gumos pagaminti ratukai yra kur kas patvaresni ir nekils papildomų nesklandumų, kai judėsite tarp lėktuvo sėdynių ar nelygiu lauko keliu. Taip pat, atkreipkite dėmesį į tai, kiek ratukų turi lagaminas. Geriausia rinktis tuos, kurie turi keturis ratukus, kadangi juos lengviau vežti ir jais manevruoti, nesukeliant papildomos apkrovos rankoms. Nepamirškite pažiūrėti, ar lagamino rankena reguliuojasi ir yra pakankamo ilgio. Atminkite, svarbiausia, kad vežant lagaminą, nebūtumėte susilenkę, kad nekiltų papildomo diskomforto kelionės metu.

Dar vienas svarbus kriterijus, ieškant lagamino – medžiaga ir spalva. Aplinkos poveikiui ir įvairiems įbrėžimams labiausiai atsparūs tie lagaminai, kurie pagaminti iš didelio tankio poliesterio pluoštų ir nailono. Natūralu, kad keliaujant norisi tamsių spalvų lagamino, kurie yra mažiau talpūs. Tačiau tamsių spalvų lagaminai turi nedidelį trūkumą – bagažo atsiėmimo skyriuje jie gali prapulti tarp kitų tamsių lagaminų, todėl nebijokite rinktis ryškiomis spalvomis pasižyminčių lagaminų, taip išvengsite nors ir nedidelių, tačiau papildomų problemų!