Rankinė – vienas mylimiausių ir dažniausiai naudojamų moters aksesuarų. Neretai spintoje galima rasti net kelias skirtingas, įvairių dydžių ir spalvų, rankines, kurios skirtos nešioti įvairioms progoms: ilgoms kelionėms, šventėms, darbui ar laisvalaikiui. Iš pirmo žvilgsnio, rankinė yra paprasta ir savaime suprantama kasdienė moters bendrakeleivė, tačiau iš tiesų šis aksesuaras turi įdomią istoriją ir unikalių faktų, kuriuos pristatome!

  1. XIV a. parašyti ir šiandienos pasaulyje iššifruoti hieroglifai rodo, kad jau anuomet rankinės buvo naudojamos, tačiau žmonės neturėjo tinkamo termino šiam aksesuarui apibūdinti. Senovėje rankinės labiau buvo paplitusios tarp vyrų, o moterys ant kaklo nešiodavosi prie grandinėlės prikabintas dėžutes.
  2. Terminas „rankinė“ pirmą kartą dienos šviesą išvydo 1900 metais ir buvo skirtas apibūdinti vyrišką ranknešį, tačiau tuo metu kartu išpopuliarėjo ir moterų krepšiai. Galiausiai šis terminas prigijo kaip moteriško aksesuaro apibrėžimas.
  3. 1985 metais pirmą kartą pasirodė UNISEX juoda nailono kuprinė, kurią sukūrė Miuccia Prada. Tokio tipo kuprinės iki šiol labai madingos!
  4. Brangiausias pasaulyje rankinukas yra „The Mouawad 1001 Nights Diamond Purse“, kuris yra įtrauktas į Gineso rekordų knygą ir vertinamas 3,8 mln dolerių. Rankinuką gamino dešimt juvelyrų ir amatininkų, kurie užtruko net 8800 valandų! Rankinė yra širdies formos, pagaminta iš 18 karatų aukso ir inkrustuota 4517 deimantais. Bendras rankinės paviršiaus deimantų svoris yra 381,92 karatų.
  5. Moteris praleidžia maždaug 76 gyvenimo dienas ieškodama daiktų savo rankinėje.
  6. Vidutiniškai moteris savo spintoje turi 6 rankines.
  7. Penki populiariausi rankinėje randami daiktai yra raktai, piniginė, telefonas, vienkartinės nosinaitės ir tušinukai.
  8. Dažniausiai moters rankinė sveria apie 2,35 kg.
  9. 2 iš 10 rankinių, matytų gatvėje ar viešoje vietoje, yra tikrų, prabangių rankinių kopijos. Šiais laikais moterys susižavi netikromis drabužių, rankinių kopijomis, jas įsigyja, nes nori atrodyti stilingos, tačiau tokių rankinių kokybė būna prasta.
  10. Britai taip mėgsta rankines, kad Didžiojoje Britanijoje buvo patvirtinta Nacionalinė rankinių diena, kuri švenčiama spalio 10 dieną. Šią dieną visos moterys yra kviečiamos nusipirkti naujų rankinių ateinantiems metams!

Talpias ir patikimas bendrakeleives, kurios skirtos moterims ir vyrams, galite rasti čia: bit.ly/BagsandMore_rankines