Kuprinės

Ruduo žymi mokslo metų pradžią – daugybei vaikų mokslo metai prasideda pirmą kartą. Nors vaikai paprastai rugsėjo 1-osios laukia entuziastingai ir nekantriai, tėvams tai reiškia pasiruošimą ir rūpestį, kad jų mažieji būtų kuo geriau pasiruošę mokyklai. Vienas svarbiausių tėveliams kylančių klausimų – kokią kuprinę vaikui nupirkti?

Net ir pirmaisiais metais vaikai turi nešiotis daug daiktų. Jei kuprinė netinkama, vadovėliai, sąsiuviniai, aplankai, penalai, kanceliarijos reikmenys, priešpiečių dėžutė, gėrimo buteliukas ir daugybė kitų daiktų taps kasdiene našta. Be to, šio amžiaus vaikai tebeauga, todėl greitai keičiasi jų poreikiai. Ergobag priima šį iššūkį ir siūlo modernų sprendimą: kuprinę su reguliuojamomis petnešomis, tinkamą ir darželinukams, ir pradinę mokyklą bebaigiantiems moksleiviams. Ši kuprinė sujungia šiuolaikiškoms kelioninėms kuprinėms taikomus ergonomikos principus ir vaikams patrauklių, patogių kuprinių savybes.

Kuprinės dydis ir svoris

Kuprinės gaminamos įvairių modelių. Todėl prieš pirkdami kuprinę ir norėdami sutaupyti laiko, pagalvokite apie keletą kriterijų. Viena svarbiausių charakteristikų yra kuprinės gabaritai. Pasirinkimą sufleruoja vaiko svoris ir ūgis. Pagal Lietuvos higienos normos reikalavimus, pradinuko kuprinės svoris neturi viršyti 700 g, o vyresnių klasių moksleivių kuprinės sverti turėtų iki 1 kg. Tačiau ortopedai pataria, kad geriau šiek tiek sunkesnė ortopedinė kuprinė, nei lengvesnė, bet netinkama vaikui. Rekomenduojama, kad pilna kuprinė svertų ne daugiau 15 proc. vaiko kūno svorio.

Reikalavimai kuprinei

Judriam, žingeidžiam ir vietoje nenustygstančiam vaikui labai svarbu rasti kuprinę, kuri tinkamai gulėtų ir nedeformuotų nugaros. Taigi pagrindiniai kuprinei keliami reikalavimai:

  • paminkštintos, pakankamai plačios, nesunkiai reguliuojamos petnešos;
  • ergonomiškai išlenkta nugaros atrama: atspari slėgiui, laidi orui, neslystanti;
  • patogi rankena;
  • daug skyrelių, kad sunkius daiktus būtų galima susidėti arčiau kuprinės nugarėlės;
  • reguliuojamo ilgio ir aukščio krūtinės diržas;
  • idealiu atveju – ant klubų ar liemens užsegamas diržas svoriui dar geriau pasiskirstyti;
  • kaip jau minėta, amžių atitinkančios pilnos kuprinės svoris iki 15 proc. vaiko kūno svorio, vidaus talpa – bent 15 litrų;
  • Kad kelias į mokyklą ir namo būtų saugus, privalo būti atšvaitai.

Ergobag atitinka visus šiuos kriterijus, todėl yra ideali kuprinė vaikams.

Ergobag
Ergobag

Ar kuprinė parinkta tinkamai, atsakyti padės šie klausimai: ar ji gerai priglunda prie nugaros? Ar neslysta nuo pečių? Ar aukštis tinkamas, ar netrukdo vaikui judėti? Ar petnešos tinkamai reguliuojamos, kad pernelyg nespaustų ir neįsirėžtų į pečius? Ergobag kuprinės reguliuojamos, kad tobulai tiktų kiekvienam vaikui. Naujoviškas raištelis kuprinės turinį prispaudžia arčiau nugaros, kad nešti būtų dar patogiau. Klubus juosiantis diržas paminkštintomis briaunomis stabiliau paskirsto svorį ant klubų ir sumažina nugarai tenkančią naštą.

Kodėl Ergobag yra geriausia kuprinė vaikui?

Orui laidžios nugaros pagalvėlės, sutvirtintos aliuminio karkasu, teikia papildomo komforto, o reguliuojamas, gerai priglundantis krūtinės diržas stabilizuoja kuprinės padėtį. Slenkantis kuprinės ilgio reguliatorius „auga“ kartu su jūsų vaiku, iki vaikas pasieks 1,5 m ūgį, todėl kuprinė tiks ilgą laiką.

Mano pirmoji kuprinė – kaip ji turėtų atrodyti?

Tėvai puikiai žino, kad ergonomika – dar ne viskas. Kuprinė turi būti ne tik patogi, bet ir maloni mažojo akims. Net darželinukai kartais labai aiškiai žino, kokia turi būti jų tobula kuprinė. Be to, kuprinė yra pirmasis akivaizdus įrodymas, kad vaikas pagaliau yra „didelis“. Ergobag puikiai žino, ką vaikai mėgsta – būtent todėl siūlomos spalvingo dizaino kuprinės su papildomais elementais – Kletties ženkliukais. Šie ženkliukai gaminami įvairaus dizaino, juos lengva prisegti prie kuprinės. Automobilių, futbolo, kačiukų, princesių ar dinozaurų motyvai – kad ir kokie jie būtų, Kletties padės mažiesiems išreikšti kūrybiškumą. Šie ženkliukai metams bėgant pirmąją kuprinę leidžia pritaikyti prie kintančio skonio, taigi kuprinė tebėra jiems patraukli.

Ergobag

Ergobag kuprinės rūpinasi saugumu

Kai vaikai pradeda eiti į mokyklą, itin svarbus tampa jų saugumas. Ergobag siūlo fluorescencinius rinkinius, užtikrinančius, kad eidamas į mokyklą vaikas bus saugus, ypač tamsiais žiemos mėnesiais. Prie kuprinės tvirtinami fluorescenciniai elementai šviečia ryškia neonine šviesa, todėl vaikas yra matomas kelyje. (Rinkiniai pritaikyti ne visiems Ergobag modeliams).

Ergobag rūpinasi, kad gaminiai būtų tvarūs: kuprinėms gaminti naudojama tik iš perdirbtų PET butelių išgaunama tekstilė. Praktiškai panaudojant perdirbtą plastiką saugomi gamtos ištekliai. Nepriklausomi tyrimų institutai patvirtino, kad kuprinėms gaminti naudojamos žaliavos yra nepriekaištingos kokybės.

Tikėtina, kad galutinį sprendimą dėl tinkamiausios pirmosios kuprinės priims jūsų vaikas. Kad ir ką jis rinktųsi, leiskite spręsti jam pačiam. Jūs, tėvai, galėsite jaustis saugiai, nes žinosite, kad vaikas nešios patogią, tvirtą ir kokybišką kurpinę. Be to, nepaprastai miela Ergobag Kletties ženkliukų kolekcija suteiks daug džiaugsmo, todėl kiekviena akimirka su kuprine bus dar smagesnė. Ergobag kuprines įsigysite visose BAGS & MORE parduotuvėse.paperwriter.org

Ingos Mickevičienės tekstas, gamintojo nuotraukos.

Konsultuoja gamintojas: www.ergobag.com

Įsitikinkite, kokios šaunios ERGOBAG kuprinės!